Jesteś rolnikiem?

Pomożemy Ci zdobyć min. 150 000,00 zł dotacji na otworzenie własnej firmy.

Liczba miejsc ograniczona!

Ile pieniędzy można otrzymać?

Kwoty dotacji unijnych, w których uzyskaniu pomagamy, zaczynają się od 150 000,00 zł.

Kto może dostać dotację?

Program skierowany jest przede wszystkim do rolników, hodowców, sadowników i ich domowników chcących otworzyć własną firmę. Otinus pomaga rolnikom w jej uzyskaniu i jednocześnie w otworzeniu własnego biznesu w oparciu o maszyny do obróbki blach.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Podstawowe warunki otrzymania dotacji za pośrednictwem Otinus to:

 1. Opłacać składki KRUS od minimum 12 miesięcy jako rolnik, małżonek rolnika lub jako domownik.
 2. Musi być złożony wniosek obszarowy na podstawie którego były naliczone płatności do gruntów rolnych – za rok 2019 lub 2020.
 3. Trzeba przeznaczyć całość otrzymanej kwoty na maszyny oferowane przez Otinus.

Po otrzymaniu dotacji

 • nie trzeba nikogo zatrudniać
 • nie jest potrzebny wkład własny
 • jedyne warunki jakie trzeba spełniać aby nie zwracać dotacji to: prowadzenie firmy przez 5 lat i nie sprzedanie ziemi w tym czasie
Maszyny Otinus

Jakie są koszty prowadzenia działalności gospodarczej?

 • Koszty opłacenia biura rachunkowego zależne są od ilości dostarczanych dokumentów - mogą zaczynać się od 100 zł netto.
 • ZUS dla osoby, która nigdy wcześniej nie prowadziła działalności gospodarczej przez pierwsze pół roku wynosi ok. 360,00 zł miesięcznie (Ulga na start). Przez kolejne dwa lata stawka wynosi ok. 610,00 zł. W zależności od wykazywanego dochodu, składki ZUS po 30 miesiącach prowadzenia działalności gospodarczej zaczynają się od ok. 610,00 zł. Uwaga: wartości te są tylko poglądowe, zmieniają się w czasie.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Salon maszyn

ul. Karola Szajnochy 14b
85-738, Bydgoszcz

Dane firmy

P.W. REMASZ Michał Obrzut
ul. Podgórna 29
89-340 Białośliwie
NIP: PL 764 258 39 75

  Michał Obrzut P.W. "REMASZ" realizuje projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 1. Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu Działania 1.5 Opracowanie i wdrażanie nowych modeli biznesowych dla MŚP Poddziałania 1.5.3 Wsparcie procesu umiędzynarodowienia przedsiębiorstw

  Tytuł projektu: Wejście firmy Michał Obrzut P.W. „REMASZ” na rynki zagraniczne poprzez udział w targach

  Celem projektu jest dywersyfikacja rynków zbytu, wzrost przychodów firmy, wyszukiwanie partnerów na rynkach zagranicznych, a także promocję gospodarczą regionu. Działania prowadzone w ramach projektu przyczynią się do rozpoznawalności polskiej marki na rynkach międzynarodowych.

  Dofinansowanie projektu z UE: 637 521,65 zł